Šola > Popestrimo šolo
Aktivnosti maja in junija 2021

V zadnjih dveh mesecih pred počitnicami smo pri Popestrimo šolo karseda veliko časa preživeli v naravi. Tam smo ustvarjali, brali ali se učili. V okviru učne pomoči so se učenci pripravljali na zadnja ocenjevanja. Odpravili smo se tudi na grad, si ogledali življenje v Kačevi mlaki, na našem opazovalnem sprehodu smo srečali celo zelenca. Na koncu smo se vsi skupaj še malo posladkali in tako proslavili osvojeni naziv Junaki našega časa ter ostale uspešno zaključene aktivnosti.

Aktivnosti marca in aprila 2021

V spomladanskih mesecih smo se pri projektu Popestrimo šolo vrnili v ustaljene tirnice. Spet smo veliko ustvarjali in se učili v živo. Pred velikonočnimi prazniki smo z učenci 7. razreda izdelali velikonočne izdelke, s katerimi so učenci zbirali prostovoljne prispevke. Z učenkami 5. razreda smo dokončali izdelek za EKO paket, učenke 4. razreda pa so izdelale “landart” umetniško delo za mednarodni likovni natečaj Krajinskega parka Goričko. Ob svetovnem dnevu Zemlje smo si ogledali prispevek Krajinskega parka Goričko. Učenke 8. in 9. razreda so dokončale 3. sklop kviza Krajinskega parka Goričko. Med počitnicami se je izvajala učna pomoč.

Aktivnosti januarja in februarja 2021

Po skoraj štirimesečnem delu na daljavo smo se s projektom Popestrimo šolo končno vrnili nazaj v šolske klopi. V začetku leta 2021 smo se z učenci dobivali preko Teamsov, da bi rešili manjše ali večje učne težave. Pripravljali smo se tudi na tekmovanje iz Vesele šole in reševali kviz Krajinskega parka Goričko. Učencem smo posredovali raznorazne ideje za ustvarjanje. Za možgansko vadbo smo skrbeli z zabavnimi nalogami v spletni učilnici Brihtne glavce. Prvošolci so vsak teden prejeli povezavo na kakšno pravljico.

Aktivnosti novembra in decembra 2020

Oba meseca smo pri projektu Popestrimo šolo nadaljevali z delom na daljavo. Učenci so doma veliko ustvarjali, brali ali poslušali pravljice, vadili za Veselo šolo ali reševali logične uganke v spletni učilnici Brihtne glavce. Učenke iz tretje triade so reševale 1. sklop vprašanj za kviz Krajinskega parka Goričko. Letos je tema Natura 2000. Nekateri učenci so se udeleževali učne pomoči preko teamsov. Izvedli smo tudi božično dobrodelno akcijo, ki je letos potekala v drugačni obliki. Učenci so doma sami izdelali voščilnice za osamljene in ostarele posameznike v njihovi bližini. Poslali smo jih po pošti, ali pa so jih oddali v njihov nabiralnik.
Pri projektu se trudimo ohranjati pozitivno vzdušje in popestriti učencem šolanje na daljavo z raznovrstnimi zanimivimi vsebinami. Vse to ne bi bilo mogoče brez podpore staršev. Hvala vsem za sodelovanje in poslane fotografije.

Aktivnosti septembra 2020

S projektom Popestrimo šolo smo zakorakali v novo, zadnje šolsko leto. Veliko smo ustvarjali, pomagali smo si pri učni snovi in preživljali čas na prostem, ko je to bilo možno. V prvem razredu smo v okviru pravljičnega krožka delali na bralni pismenosti. Nadaljujemo tudi z Brihtnimi glavcami in Konstruktorstvom, a zaradi varnostnih ukrepov v nekoliko drugačni obliki, ker vse aktivnosti potekajo v okviru posameznih razredov.